Oryginalne huśtawki, stoły, ławy i altanki kryte trzciną... Każda inna, bo nie ma dwóch identycznie wykrzywionych drzew.

Te ogrodowe meble powstaja z odpadów. Nawet na opał nikt tego nie chce, bo i jak to porąbać? Lecz wykorzystane do produkcji ozdób ogrodowych prezentują się naprawdę oryginalnie. A i ceny tych niepowtarzalnych konstrukcji nie są odstraszające... To tak prawie jak, "na każdą kieszeń".

Pomysł ich produkcji pojawił się przypadkiem. Na chodelskich piaskach rosną właśnie tak powyginane sosny. Nikt nie schyla sie, by powyginane i krzywe resztki po wyrębie zebrać i wywieźć z lasu. Następnie wykonuje się na nich najbardziej pracochłonną część pracy, czyli zdzieranie ośnikiem kory...

Taka na przykład huśtawka... Jej fikuśna konstrukcja powstaje z sosny, siedzisko z mocnego drewna: dębu czy wiązu. Wszystko jest łączone bez użycia jednego gwoździa. Tylko wkręty i śruby. Później testowanie... własne i nie tylko własne dzieci testują wyrób (w końcu huśtawki są głównie dla nich). Jeśli stwierdzą, że huśtawka jest dobra, wystawiana jest na sprzedaż. Jak jest kupiec, rozkłada się ją na części, załadowana na przyczepkę i... po złożeniu u klkienta cieszy już innego właściciela.

Dotychczasowa reklama wygladała prosto. Zadowolony klient szepnął koledze skąd ma huśtawkę, rozdawane na osiedlach zdjęcia wyrobów, no i Internet. Na brak zajęcia nie narzekamy. Asortyment stale sie powiększa. Są "tabliczki" z numerami domu, z ciętych w poprzek sosnowych krążków. Studnie obudowane białym wapieniem lub drewnianą cembrowiną. No i altany ogrodowe kryte trzcinową strzechą, domki na drzewie i... pomysłow nie brakuje...

Pomysły są i ich realizacja jest tylko ograniczona naszą i odbiorcy wyrobów wyobraźnią. Na razie zadowoleni klienci odbieraja produkcję "na pniu" i nie możemy narzekać na brak zajęć. Szczególnie bardzo pracochłonne altany wymagają dużo czasu poświeconego na obróbkę drewna, zebraniu i przygotowaniu trzciny, wykonaniu, przewiezieniu i zmontowaniu na miejscu i klienta konstrukcji. Są też i dlatego najdroższym z produkowanych wyrobów.